...

#2023/2024 #DF #Režie

Michal Moravec

Absolventské projekty:

Režie; H. Ibsen, V. Balcar, M. Moravec: Peer Gynt, Studio Marta, 2023 

Školní projekty:

Režie; E. St. Aubyn: Na tom nesejde (monodrama, získání ocenění „speciální cena poroty za inscenaci“ na mezinárodním festivalu uměleckých škol Festum ve španělské Murcii, premiéra na festivalu Zlomvaz, 2021) 

Režie; P. Shaffer: Equus (bakalářská absolventská inscenace, uvedena na festivalu Zlomvaz, 2022) 

Režie; B. Viceníková: Sloní muž (scénická skica, projekt vyhrál Divadelní grant DILIA, 2022) 

Režie; E. Albee: Koza aneb Kdo je Sylvie? (klauzurní inscenace, 2023) 

Režie: V. Balcar a kol.: KHM (monodrama, 2023)

Režie a tvorba konceptu; V. Balcar, K. Brázdová, A. Mrázková, J. Nosál, V. Pavlíčková: Audiowalk (první audiowalk v Brně v rámci off-programu mezinárodního festivalu studentských škol Setkání/Encounter, 2022) 

Režie, herec, hudebník; V. Balcar: Veselá truchlohra o světci Pavlu (pouliční lidové divadlo kolem katedrály sv. Petra a Pavla v Brně v rámci Muzejní noci, 2022) 

Režie, hudebník; V. Balcar: Truchlivá veselohra o světci Petru (pouliční lidové divadlo kolem katedrály sv. Petra a Pavla v Brně v rámci Muzejní noci, praktický výstup Studentské grantové soutěže JAMU, 2023) 

Vedoucí Art sekce; 32. ročník festivalu Setkání/Encounter (tvorba a realizace dramaturgicko-režijního konceptu, režie zahajovacího pouličního průvodu a závěrečného ceremoniálu, 2022) 

Organizátor festivalu; on-line 28. ročník festivalu Salón původní tvorby (tvorba a realizace dramaturgicko-režijního konceptu, režie dvou videoprojektů – „Fortune telling online“ a „Sloní muž“, autorská účast na festivalu – „Město se probouzí nad ránem“, 2021) 

Organizátor projektu; Samet očima studentů (tvorba a realizace dramaturgicko-režijního konceptu, herecká účast v projektu, 2019) 

Asistent režie, herec a hudebník; W. Shakespeare: Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete (režie I. Krobot, Studio Marta, 2021) 

Režie; V. Balcar: Akiak aneb Cesta za světlem (interaktivní pohádka, Divadlo Polárka, vítězný projekt otevřené výzvy Start-up vol. 3, 2023) 

Asistent režie; R. Schimmelpfennig: Prasklej svět (režie M. Dočekal, Divadlo Rokoko, v rámci půlroční pracovní stáže v Městských divadlech pražských, 2022) 

Asistent režie; P. Erbes, B. Jedinák a kol.: Setkání spiklenců (režie P. Erbes a B. Jedinák, Divadlo Husa na Provázku, 2021) 

Asistent režie; E. Labiche: Slaměný klobouk (režie M. Čičvák, Národní divadlo Brno – Mahenovo divadlo, 2020) 

Asistent režie; L. Csicsely, J. Sommer: Můj život s Bohuslavem Martinů (filmový hraný dokument, režie J. Sommer, Česká televize, 2021) 

Asistent performance; Gob Squad: Super Night Shot (Terén, 2019) 

Před JAMU vystudoval herectví na brněnské konzervatoři. Během studia režie absolvoval půlroční stáž v Městských divadlech pražských, především jako asistent režie u inscenace Prasklej svět v režii Michala Dočekala. Jako asistent režie působil i v Národním divadle Brno nebo v Divadle Husa na provázku. Jeho školní inscenace, monodrama Na tom nesejde, vyhrála na mezinárodním studentském festivalu Festum speciální cenu poroty za inscenaci. V roce 2023 vytvořil první profesionální inscenaci Akiak aneb Cesta za světlem v divadle Polárka. Ve volném čase ho jistě nepřeslechnete ve společnosti s pivem a kytarou v ruce. 

Datum narození: 25. 11. 1999 

Tel.: +420 731 323 609

E-mail: michal.moravec25@gmail.com